Motion Control Modules » Brushed DC Motor 隔着内裤把她摸出水的方法 » Pololu Simple Motor 隔着内裤把她摸出水的方法 »
Pololu Simple Motor Controller 18v7 (Fully Assembled)
The Pololu Simple Motor Controller 18v7 makes basic control of brushed DC motors easy, with our free Simple Motor Control Center software enabling quick configuration over USB. The controller supports four interface modes: USB, TTL serial, analog voltage, and hobby radio control (RC). This version operates from 5.5 to 30 V and is efficient enough to deliver a continuous 7 A (>30 A peak) without a heat sink. It ships with the power capacitor and 《办公室高潮秘书2》 installed as shown.
Alternatives available with variations in these parameter(s): continuous output current per channel partial kit? Select variant…
| Description | Specs (11) | Pictures (26) | Resources (9) | FAQs (1) | On the blog (3) | 隔着内裤把她摸出水的方法 (12) |
|---|
Dimensions
| Size: | 2.1" x 1.1" x 0.5" |
|---|---|
| Weight: | 14 g |
General specifications
| Motor channels: | 1 |
|---|---|
| Control interface: |
USB; non-inverted TTL serial; RC servo pulses; analog voltage1 |
| Minimum operating voltage: | 5.5 V |
| Maximum operating voltage: | 30 V |
| Continuous output current per channel: | 7 A2 |
| Maximum PWM frequency: | 21.77 kHz |
| Maximum logic voltage: | 3.3 V3 |
| Reverse voltage protection?: | N |
| Partial kit?: | N |





































