Motion Control Modules » Brushed DC Motor 白嫩的sex少妇hd高清 » Pololu Simple Motor 白嫩的sex少妇hd高清 »
Pololu Simple Motor Controller 18v7
The Pololu Simple Motor Controller makes basic control of brushed DC motors easy, with our free Simple Motor Control Center software enabling quick configuration over USB. The controller supports four interface modes: USB, TTL serial, analog voltage, and hobby radio control (RC). This version operates from 5.5 to 30 V and is efficient enough to deliver a continuous 7 A (>30 A peak) without a heat sink. It ships with the power capacitor and 被滋润的少妇疯狂呻吟 included but not soldered in, allowing for custom installations.
Alternatives available with variations in these parameter(s):
continuous output current per channel partial kit?
| Description | Specs (11) | Pictures (26) | Resources (9) | FAQs (1) | On the blog (0) | 白嫩的sex少妇hd高清 (0) |
|---|
Dimensions
| Size: | 2.1" x 1.1" x 0.4" |
|---|---|
| Weight: | 7 g1 |
General specifications
| Motor channels: | 1 |
|---|---|
| Control interface: |
USB; non-inverted TTL serial; RC servo pulses; analog voltage2 |
| Minimum operating voltage: | 5.5 V |
| Maximum operating voltage: | 30 V |
| Continuous output current per channel: | 7 A3 |
| Maximum PWM frequency: | 21.77 kHz |
| Maximum logic voltage: | 3.3 V4 |
| Reverse voltage protection?: | N |
| Partial kit?: | Y |





































