Voltage 网友自拍区视频精品 and Power Supplies » 网友自拍区视频精品 (Buck) Voltage 网友自拍区视频精品 » D24V6Fx 网友自拍区视频精品 Voltage 网友自拍区视频精品 »
Pololu 3.3V, 600mA 网友自拍区视频精品 Voltage Regulator D24V6F3
| Output voltage | Typical max output current1 | Input voltage range2 |
|---|---|---|
| 3.3 V | 600 mA | 4.8 V – 42 V |
Note 1: Actual achievable continuous output current is a function of input voltage and is limited by thermal dissipation.
Note 2: Minimum input voltage is subject to dropout voltage considerations; see the dropout voltage section of product pages for more information.
Alternatives available with variations in these parameter(s): output voltage maximum output current Select variant…
Compare all products in D24V6Fx 网友自拍区视频精品 Voltage 网友自拍区视频精品.
| Description | Specs (10) | Pictures | Resources (1) | FAQs (0) | On the blog (0) | 成人视频网站 (27) |
|---|
Dimensions
| Size: | 0.4″ × 0.5″ × 0.1″1 |
|---|---|
| Weight: | 0.5 g1 |
General specifications
| Minimum operating voltage: | 3.8 V2 |
|---|---|
| Maximum operating voltage: | 42 V |
| Maximum output current: | 600 mA |
| Output voltage: | 3.3 V |
| Reverse voltage protection?: | N |
| Maximum quiescent current: | 2 mA3 |
Identifying markings
| PCB dev codes: | reg04b |
|---|---|
| Other PCB markings: | 0J7034 |

























