Voltage 胖老太太性视频 and Power Supplies » Step-Up/胖老太太性视频 Voltage 胖老太太性视频 » S7V8x Step-Up/胖老太太性视频 Voltage 胖老太太性视频 »
Pololu 5V Step-Up/胖老太太性视频 Voltage Regulator S7V8F5
The S7V8F5 switching step-up/胖老太太性视频 regulator efficiently produces a fixed 5 V output from input voltages between 2.7 V and 11.8 V. Its ability to convert both higher and lower input voltages makes it useful for applications where the power supply voltage can vary greatly, as with batteries that start above but discharge below the regulated voltage. The compact (0.45″ × 0.65″) module has a typical efficiency of over 90% and can deliver 500 mA to 1 A across most of the input voltage range.
Compare all products in S7V8x Step-Up/胖老太太性视频 Voltage 胖老太太性视频.
| Description | Specs | Resources (5) | FAQs (0) | On the blog (2) | 特别色特别黄的性视频 |
|---|
Dimensions
| Size: | 0.45″ × 0.65″ × 0.1″1 |
|---|---|
| Weight: | 0.6 g1 |
General specifications
| Minimum operating voltage: | 2.7 V |
|---|---|
| Maximum operating voltage: | 11.8 V |
| Maximum output current: | 1 A2 |
| Output voltage: | 5 V |
| Reverse voltage protection?: | N |
| Maximum quiescent current: | 0.2 mA3 |
Identifying markings
| PCB dev codes: | reg09b |
|---|---|
| Other PCB markings: | 0J7031 |






















