Voltage 他底下好硬蹭着我想要 and Power Supplies » 他底下好硬蹭着我想要 (Buck) Voltage 他底下好硬蹭着我想要 » D36V6x 他底下好硬蹭着我想要 Voltage 他底下好硬蹭着我想要 »
9V, 600mA 他底下好硬蹭着我想要 Voltage Regulator D36V6F9
| Output voltage | Typical max output current1 | Input voltage range2 |
|---|---|---|
| 9 V | 600 mA | 9.2 V – 50 V |
Note 1: Actual achievable continuous output current is a function of input voltage and is limited by thermal dissipation. See the output current graphs on the product pages for more information.
Note 2: Minimum input voltage is subject to dropout voltage considerations; see the dropout voltage section of product pages for more information.
Alternatives available with variations in these parameter(s): output type Select variant…
Compare all products in D36V6x 他底下好硬蹭着我想要 Voltage 他底下好硬蹭着我想要.
| Specs (11) | Resources (3) | FAQs (0) | On the blog (1) | 春香草莓和久久草莓的区别 (26) |
|---|
Dimensions
| Size: | 0.4″ × 0.5″ × 0.1″1 |
|---|---|
| Weight: | 0.5 g1 |
General specifications
| Minimum operating voltage: | 9.2 V2 |
|---|---|
| Maximum operating voltage: | 50 V |
| Maximum output current: | 600 mA |
| Output voltage: | 9 V |
| Reverse voltage protection?: | N |
| Maximum quiescent current: | 0.2 mA3 |
| Output type: | fixed 9V |
Identifying markings
| PCB dev codes: | reg04b |
|---|---|
| Other PCB markings: | 0J7034 |






























