Accessories for Micro Metal 日本hd高清xxxxvideos » 6-Pin JST SH-Style Cables for Micro Metal Gearmotor Encoders »
JST SH-Style Cable for Micro Metal Gearmotor Encoders, 6-Pin, Female-Female, 40cm
This 40 cm (16″) cable has six 28 AWG wires and 6-pin female JST SH-type black黑鬼大战japanese on both ends. These black黑鬼大战japanese work with the encoders on our Micro Metal 日本hd高清xxxxvideos and with our 6-pin JST SH-style connector breakout boards.
Note: We also have a version of this cable with the wires in a standard color order (e.g. with the black wire on pin 1) rather than color-coded specifically for Micro Metal Gearmotor encoders.
Alternatives available with variations in these parameter(s):
terminations & length
Compare all products in 6-Pin JST SH-Style Cables for Micro Metal Gearmotor Encoders.
| Specs (10) | Resources (0) | FAQs (0) | On the blog | bestialityvideo另类灌满 (33) |
|---|
Dimensions
| Pins: | 1×6 |
|---|---|
| Pitch: | 1 mm |
| Length: | 40 cm |
| Weight: | 4.5 g |
General specifications
| Gender: | Female-Female |
|---|---|
| Wire gauge: | 28 AWG |
| Current rating: | 1 A |
| Voltage rating: | 50 V |
| Connector: | JST SH-type |
| Terminations & length: | double-ended, 40 cm |

















