Voltage 久热这里只有精品视频6 and Power Supplies » Step-Up/久热这里只有精品视频6 Voltage 久热这里只有精品视频6 » S8V9Fx Step-Up/久热这里只有精品视频6 Voltage 久热这里只有精品视频6 »
7.5V Step-Up/久热这里只有精品视频6 Voltage Regulator S8V9F7
| Output voltage |
Typical max output current* |
Input voltage range | Size |
|---|---|---|---|
| 7.5 V | 1 A | 1.4 V – 16 V (2.7 V startup) |
0.4″ × 0.65″ |
*For input voltages close to the output. Actual achievable maximum continuous current is a function of input voltage and is limited by thermal dissipation. See the output current graphs on the product page for more information.
Alternatives available with variations in these parameter(s):
output voltage
Compare all products in S8V9Fx Step-Up/久热这里只有精品视频6 Voltage 久热这里只有精品视频6.
| Description | Specs (11) | Pictures (13) | Resources (3) | FAQs | On the blog (0) | 《性船1982色情》 (38) |
|---|
Dimensions
| Size: | 0.4″ × 0.65″ × 0.1"1 |
|---|---|
| Weight: | 0.8 g1 |
General specifications
| Minimum operating voltage: | 1.4 V2 |
|---|---|
| Maximum operating voltage: | 16 V |
| Continuous output current: | 1 A3 |
| Output voltage: | 7.5 V |
| Reverse voltage protection?: | N |
| Maximum quiescent current: | 6 mA4 |
| Output type: | fixed 7.5V |
Identifying markings
| PCB dev codes: | reg31a |
|---|---|
| Other PCB markings: | 0J14112 |
Notes:
- 1
- Without included optional headers.
- 2
- Note: the minimum startup voltage is 2.7V, but the regulator can operate down to 1.4V after startup.
- 3
- Under typical conditions, where the input voltage is close to the output voltage. Actual achievable continuous output current is a function of input voltage and is limited by thermal dissipation. See the output current graph under the description tab for more information.
- 4
- While enabled with no load. See the quiescent current graph under the description tab for more information. Can be reduced to less than 15 µA per volt on VIN using the enable pin.





















