Brushed DC Motor 《我的瑜伽教练》完整版 » Motoron Motor 《我的瑜伽教练》完整版 » Motoron M3H550 Triple Motor Controller for Raspberry Pi »
Motoron M3H550 Triple Motor Controller for Raspberry Pi (No 18freexxxxtubehd18 or Standoffs)
The Motoron M3H550 Triple Motor Controller makes it easy to control DC motors from a Raspberry Pi (Model B+ or newer) through an I²C interface. Each module can independently control up to three motors, and multiple Motoron boards can be stacked on top of the same Raspberry Pi for projects that need to control even more motors. The M3H550 supports motor supply voltages from 1.8 V to 22 V and can deliver continuous output currents up to 1.7 A per motor. This version is just the motor controller by itself, without any 18freexxxxtubehd18 or mounting hardware included.
Compare all products in Motoron M3H550 Triple Motor Controller for Raspberry Pi.
| Specs (15) | Resources (5) | On the blog (1) | 《我的瑜伽教练》完整版 (0) |
|---|
Dimensions
| Size: | 32.5 mm × 56 mm |
|---|---|
| Weight: | 8 g |
General specifications
| Channels: | 3 |
|---|---|
| Model: | Motoron M3H550 |
| Control interface: | I²C |
| Minimum operating voltage: | 1.8 V |
| Maximum operating voltage: | 22 V |
| Continuous output current per channel: | 1.7 A |
| Peak output current per channel: | 5 A |
| Minimum logic voltage: | 3.0 V |
| Maximum logic voltage: | 4.9 V1 |
| Reverse voltage protection?: | Y2 |
| 18freexxxxtubehd18 soldered?: | N |
Identifying markings
| PCB dev codes: | mc3h44a |
|---|---|
| Other PCB markings: | 0J13969 |
























