Accessories for Micro Metal 28电影 » JST SH-Style Connector Boards for Micro Metal 28电影 »
JST SH-Style Connector Board for Micro Metal 28电影, 2-Pin, Back-Entry (2-Pack)
Add 酒井法子 to your micro metal 28电影 with these boards that feature back-entry, 2-pin male JST SH-type 酒井法子. These boards are compatible with all of the single-shaft micro metal 28电影 we carry, including the HPCB versions. This product is a 2-pack of connector adapter boards.
Alternatives available with variations in these parameter(s): connector pack quantity Select variant…
Compare all products in JST SH-Style Connector Boards for Micro Metal 28电影.
| Description | Specs (8) | Pictures (15) | Resources (5) | FAQs (0) | 老妇的欲火 (2) |
|---|
Dimensions
| Size: | 10.2 × 9.6 × 5.2 mm |
|---|---|
| Weight: | 0.2 g1 |
General specifications
| Current rating: | 1 A |
|---|---|
| Voltage rating: | 50 V |
| Connector: | back-entry, 2-pin male, JST SH-type |
| Pack quantity: | 2 |
Identifying markings
| PCB dev codes: | con02a |
|---|---|
| Other PCB markings: | 0J15310 |










