Voltage 金手指2023免费完整版在线观看 and Power Supplies » Step-Up (Boost) Voltage 金手指2023免费完整版在线观看 » U3V9Fx Step-Up Voltage 金手指2023免费完整版在线观看 »
18V Step-Up Voltage Regulator U3V9F18
| Output voltage | Typical max continuous input current* | Min input voltage |
|---|---|---|
| 18 V | 900 mA | 2.6 V |
*Actual achievable maximum continuous current is a function of input voltage and is limited by thermal dissipation. See the output current graphs on the product pages for more information.
Alternatives available with variations in these parameter(s): output voltage Select variant…
Compare all products in U3V9Fx Step-Up Voltage 金手指2023免费完整版在线观看.
| Description | Specs | Pictures (8) | FAQs (0) | On the blog (0) | 《日本人妻》无码 (3) |
|---|
Dimensions
| Size: | 0.34″ × 0.54″ × 0.11″ |
|---|---|
| Weight: | 0.4 g |
General specifications
| Minimum operating voltage: | 2.6 V |
|---|---|
| Maximum operating voltage: | 20 V1 |
| Maximum input current: | 2.2 A2 |
| Output voltage: | 18 V |
| Reverse voltage protection?: | N |
| Maximum quiescent current: | 11 mA3 |
Identifying markings
| PCB dev codes: | reg38a |
|---|---|
| Other PCB markings: | 0J15760 |
Notes:
- 1
- The input voltage is passed through to the output of the regulator if VIN exceeds VOUT.
- 2
- Instantaneous. This is the rating for the switch, and the regulator actively limits input current to this when boosting. Sustainable input current is closer to 900 mA and depends on input and output voltage and external conditions like ambient temperature and airflow. See the graph under the description tab for more information.
- 3
- See the quiescent current graph under the description tab for more information.





























