Voltage 曰夲性视频 and Power Supplies » 曰夲性视频 (Buck) Voltage 曰夲性视频 » D24V7Fx 曰夲性视频 Voltage 曰夲性视频 »
12V, 600mA 曰夲性视频 Voltage Regulator D24V7F12
| Output voltage | Typical max output current | Input voltage range1 | Size |
|---|---|---|---|
| 12 V | 600 mA | 12.2 V – 36 V | 0.34″ × 0.54″ |
Note 1: Minimum input voltage is subject to dropout voltage considerations; see the dropout voltage section of product pages for more information.
Alternatives available with variations in these parameter(s):
output voltage
| Description | Specs (11) | Pictures (10) | FAQs (0) | 日批视频 (35) |
|---|
Dimensions
| Size: | 0.34″ × 0.54″ × 0.16″ |
|---|---|
| Weight: | 0.5 g |
General specifications
| Minimum operating voltage: | 12.2 V1 |
|---|---|
| Maximum operating voltage: | 36 V |
| Maximum output current: | 600 mA |
| Output voltage: | 12 V |
| Reverse voltage protection?: | N |
| Maximum quiescent current: | 0.01 mA2 |
| Output type: | fixed 12V |
Identifying markings
| PCB dev codes: | reg35b |
|---|---|
| Other PCB markings: | 0J15775 |

































