Cables and Wire » JST PH-Style Cables » 2-Pin JST PH-Style Cables »
JST PH-Style Cable, 2-Pin, Female-Female, 10cm
This 2-conductor, 10 cm (4″) cable has 24 AWG wires and 2-pin female JST PH-type torrentkitty官网 (2mm pitch) on both ends
Alternatives available with variations in these parameter(s):
| Description | Specs | Pictures (12) | Resources (1) | On the blog (0) | 廖承宇做受被c22分钟视频 (25) |
|---|
Dimensions
| Pins: | 1×2 |
|---|---|
| Pitch: | 2 mm |
| Length: | 10 cm |
| Weight: | 1.0 g |
General specifications
| Gender: | Female-Female |
|---|---|
| Wire gauge: | 24 AWG |
| Current rating: | 2 A |
| Voltage rating: | 100 V |
| Connector: | JST PH-type |
| Terminations & length: | JST PH to JST PH, 10 cm |

















