Cables and Wire » JST PH-Style Cables » 6-Pin JST PH-Style Cables »
JST PH-Style Cable, 6-Pin, Female-Female, 16cm
This 6-conductor, 16 cm (6.3″) cable has 24 AWG wires and 6-pin female JST PH-type av一本大道香蕉大在线中文 (2mm pitch) on both ends
Alternatives available with variations in these parameter(s): pins terminations & length Select variant…
| Description | Specs (10) | Pictures | FAQs | On the blog (0) | av一本久道久久波多野结衣 (24) |
|---|
Dimensions
| Pins: | 1×6 |
|---|---|
| Pitch: | 2 mm |
| Length: | 16 cm |
| Weight: | 4.6 g |
General specifications
| Gender: | Female-Female |
|---|---|
| Wire gauge: | 24 AWG |
| Current rating: | 2 A |
| Voltage rating: | 100 V |
| Connector: | JST PH-type |
| Terminations & length: | JST PH to JST PH, 16 cm |

















