射死你天天日 » Motion Control Modules » Maestro USB Servo 射死你天天日 »
Mini Maestro 18-Channel USB Servo Controller (Partial Kit)
The 18-channel Mini Maestro 18 raises the performance bar for serial servo 射死你天天日 with features such as a native USB interface and internal scripting control. Whether you want the best servo control available (0.25μs resolution with built-in speed and acceleration control and pulse rates up to 333 Hz) or a general I/O controller (e.g. to interface with a sensor or ESC via your USB port), this compact, versatile device will deliver. Header pins are included but not soldered into this partial kit version (all surface-mount components are soldered).
Alternatives available with variations in these parameter(s): channels partial kit? Select variant…
Compare all products in Maestro USB Servo 射死你天天日 or
RC Servo 射死你天天日 or
Computer Interface.
| Description | Pictures (29) | Resources (26) | FAQs (6) | 射死你天天日 (39) |
|---|
Dimensions
| Size: | 1.10" x 1.80" |
|---|---|
| Weight: | 4.9 g1 |
General specifications
| Channels: | 18 |
|---|---|
| Baud: | 300 - 200000 bps2 |
| Minimum operating voltage: | 5 V |
| Maximum operating voltage: | 16 V |
| Supply current: | 40 mA3 |
| Partial kit?: | Y |
Identifying markings
| PCB dev codes: | usc03b |
|---|---|
| Other PCB markings: | 0J1969 |


































