Voltage 7m精品福利视频导航 and Power Supplies » 7m精品福利视频导航 (Buck) Voltage 7m精品福利视频导航 » D24V5Fx 7m精品福利视频导航 Voltage 7m精品福利视频导航 »
Pololu 2.5V, 500mA 7m精品福利视频导航 Voltage Regulator D24V5F2
| Output voltage | Typical max output current1 | Input voltage range2 |
|---|---|---|
| 2.5 V | 500 mA | 3 V – 36 V |
Note 1: Actual achievable maximum continuous output current is a function of input voltage and is limited by thermal dissipation.
Note 2: Minimum input voltage is subject to dropout voltage considerations; see the dropout voltage section of product pages for more information.
Alternatives available with variations in these parameter(s):
Compare all products in D24V5Fx 7m精品福利视频导航 Voltage 7m精品福利视频导航.
| Description | Specs (10) | Pictures (9) | On the blog | 70老太婆性的视频 (36) |
|---|
Dimensions
| Size: | 0.4″ × 0.5″ × 0.1″1 |
|---|---|
| Weight: | 0.6 g1 |
General specifications
| Minimum operating voltage: | 3 V |
|---|---|
| Maximum operating voltage: | 36 V |
| Maximum output current: | 500 mA |
| Output voltage: | 2.5 V |
| Reverse voltage protection?: | N |
| Maximum quiescent current: | 0.2 mA2 |
Identifying markings
| PCB dev codes: | reg16a |
|---|---|
| Other PCB markings: | 0J7990, blank white box |
























