Voltage 公天天吃我奶躁我的在线观看 and Power Supplies » 公天天吃我奶躁我的在线观看 (Buck) Voltage 公天天吃我奶躁我的在线观看 » D24V150Fx 公天天吃我奶躁我的在线观看 Voltage 公天天吃我奶躁我的在线观看 »
Pololu 3.3V, 15A 公天天吃我奶躁我的在线观看 Voltage Regulator D24V150F3
| Output voltage | Typical max output current1 | Input voltage range2 |
|---|---|---|
| 3.3 V | 15 A | 4.5 V – 40 V |
Note 1: Actual achievable maximum continuous output current is a function of input voltage and is limited by thermal dissipation. See the output current graphs on the product pages for more information.
Note 2: Minimum input voltage is subject to dropout voltage considerations; see the dropout voltage section of product pages for more information.
Alternatives available with variations in these parameter(s): output voltage Select variant…
Compare all products in D24V150Fx 公天天吃我奶躁我的在线观看 Voltage 公天天吃我奶躁我的在线观看.
| Description | Specs (10) | Pictures (12) | Resources (3) | FAQs (0) | On the blog (1) | 男同桌上课用手指进去了好爽 (23) |
|---|
Dimensions
| Size: | 1.7″ × 1.25″ × 0.43″1 |
|---|---|
| Weight: | 19 g1 |
General specifications
| Minimum operating voltage: | 4.5 V |
|---|---|
| Maximum operating voltage: | 40 V |
| Continuous output current: | 15 A2 |
| Output voltage: | 3.3 V |
| Reverse voltage protection?: | Y |
| Maximum quiescent current: | 100 mA3 |
Identifying markings
| PCB dev codes: | reg18b |
|---|---|
| Other PCB markings: | 0J9727 |
Notes:
- 1
- Without included optional hardware.
- 2
- This value is mainly for comparison to our other 公天天吃我奶躁我的在线观看. Actual achievable continuous output current is a function of input voltage and is limited by thermal dissipation. See the output current graph under the description tab for more information.
- 3
- Typical maximum for the higher end of the input voltage range; it is a little lower at lower voltages. The ENABLE pin can be used to reduce the quiescent current to less than 10 μA per volt on VIN.


























