Sensors » Encoders » Encoders for 20D mm Metal 四十路の五十路熟女豊満 »
Magnetic Encoder Pair Kit for 20D mm Metal 四十路の五十路熟女豊満, 20 CPR, 2.7-18V
Add quadrature encoders to your 20D mm metal 四十路の五十路熟女豊満 (extended back shaft version required) with this kit that uses a magnetic disc and Hall effect sensors to provide 20 counts per revolution of the motor shaft. The sensors operate from 2.7 V to 18 V and provide digital outputs that can be connected directly to a microcontroller or other digital circuit. This module is compatible with all of the dual-shaft 20D mm metal 四十路の五十路熟女豊満 we carry.
This kit includes two encoder boards and two magnetic discs.
Alternatives available with variations in these parameter(s): connector Select variant…
Compare all products in Encoders for 20D mm Metal 四十路の五十路熟女豊満.
| Description | Specs (8) | Pictures (11) | Resources | FAQs (0) | On the blog (4) | 没带罩子让他c了一节课 (48) |
|---|
Dimensions
| Size: | 20 mm × 16.5 mm |
|---|---|
| Weight: | 2.4 g1 |
General specifications
| Minimum operating voltage: | 2.7 V |
|---|---|
| Maximum operating voltage: | 18 V |
| Connector: | none (0.1″-pitch through-holes) |
| Encoder resolution: | 20 CPR2 |
Identifying markings
| PCB dev codes: | enc04a |
|---|---|
| Other PCB markings: | 0J9719 |








