Voltage 色拍拍欧美视频在线看 and Power Supplies » Step-Up/色拍拍欧美视频在线看 Voltage 色拍拍欧美视频在线看 » S8V9Fx Step-Up/色拍拍欧美视频在线看 Voltage 色拍拍欧美视频在线看 »
6V Step-Up/色拍拍欧美视频在线看 Voltage Regulator S8V9F6
| Output voltage |
Typical max output current* |
Input voltage range | Size |
|---|---|---|---|
| 6 V | 1.5 A | 1.4 V – 16 V (2.7 V startup) |
0.4″ × 0.65″ |
*For input voltages close to the output. Actual achievable maximum continuous current is a function of input voltage and is limited by thermal dissipation. See the output current graphs on the product page for more information.
Alternatives available with variations in these parameter(s): output voltage Select variant…
Compare all products in S8V9Fx Step-Up/色拍拍欧美视频在线看 Voltage 色拍拍欧美视频在线看.
| Specs (11) | Pictures (13) | Resources (3) | FAQs (0) | 男男互攻互受h啪肉np文 (30) |
|---|
Dimensions
| Size: | 0.4″ × 0.65″ × 0.1"1 |
|---|---|
| Weight: | 0.8 g1 |
General specifications
| Minimum operating voltage: | 1.4 V2 |
|---|---|
| Maximum operating voltage: | 16 V |
| Continuous output current: | 1.2 A3 |
| Output voltage: | 6 V |
| Reverse voltage protection?: | N |
| Maximum quiescent current: | 5 mA4 |
| Output type: | fixed 6V |
Identifying markings
| PCB dev codes: | reg31a |
|---|---|
| Other PCB markings: | 0J14112 |
Notes:
- 1
- Without included optional headers.
- 2
- Note: the minimum startup voltage is 2.7V, but the regulator can operate down to 1.4V after startup.
- 3
- Under typical conditions, where the input voltage is close to the output voltage. Actual achievable continuous output current is a function of input voltage and is limited by thermal dissipation. See the output current graph under the description tab for more information.
- 4
- While enabled with no load. See the quiescent current graph under the description tab for more information. Can be reduced to less than 15 µA per volt on VIN using the enable pin.





















