Brushed DC Motor 电视剧啪啪视频 » Motoron Motor 电视剧啪啪视频 » Motoron M3T453 Triple Motor 电视剧啪啪视频 »
Motoron M3T453 Triple I²C Motor Controller with JST SH-Style 电视剧啪啪视频大全 (No VIN Connector)
The Motoron M3T453 Triple I²C Motor Controller offers a compact solution for controlling three DC motors through an I²C interface. Multiple Motoron 电视剧啪啪视频 can be connected to the same I²C bus, making it easy to expand a system with additional motors. The M3T453 supports motor supply voltages from 4.5 V to 44 V and can deliver continuous output currents up to 0.8 A per motor. This version has JST SH-style 电视剧啪啪视频大全 for the I²C and motor connections. It does not include a motor power connector.
Compare all products in Motoron M3T453 Triple Motor 电视剧啪啪视频.
| Pictures (7) | Resources (9) | FAQs (0) | On the blog (1) | 电视剧啪啪视频 (3) |
|---|
Dimensions
| Size: | 0.85″ × 1.0″ |
|---|---|
| Weight: | 2.4 g |
General specifications
| Channels: | 3 |
|---|---|
| Model: | Motoron M3T453 |
| Control interface: | I²C |
| Minimum operating voltage: | 4.5 V |
| Maximum operating voltage: | 44 V1 |
| Continuous output current per channel: | 0.8 A |
| Peak output current per channel: | 2 A2 |
| Minimum logic voltage: | 3.0 V |
| Maximum logic voltage: | 5.5 V |
| Reverse voltage protection?: | Y3 |
Identifying markings
| PCB dev codes: | mc3t41b |
|---|---|
| Other markings: | 0J15923 |
Notes:
- 1
- Absolute maximum; higher voltages can permanently destroy the motor drivers. Recommended maximum nominal battery voltage is approximately 32 V, which leaves a safety margin for ripple voltage on the supply line.
- 2
- Current limiting threshold is equal to logic voltage times 0.625 A/V.
- 3
- Note: Reverse voltage protection only works up to 40 V.























