Voltage 妹妹在线播放免费观看电视剧 and Power Supplies » Step-Up (Boost) Voltage 妹妹在线播放免费观看电视剧 » U3V9Fx Step-Up Voltage 妹妹在线播放免费观看电视剧 »
12V Step-Up Voltage Regulator U3V9F12
| Output voltage | Typical max continuous input current* | Min input voltage |
|---|---|---|
| 12 V | 900 mA | 2.6 V |
*Actual achievable maximum continuous current is a function of input voltage and is limited by thermal dissipation. See the output current graphs on the product pages for more information.
Alternatives available with variations in these parameter(s): output voltage Select variant…
Compare all products in U3V9Fx Step-Up Voltage 妹妹在线播放免费观看电视剧.
| Description | Specs (10) | Pictures (8) | Resources | FAQs (0) | On the blog (0) | 兽人老公好凶猛全文阅读 (32) |
|---|
Dimensions
| Size: | 0.34″ × 0.54″ × 0.11″ |
|---|---|
| Weight: | 0.4 g |
General specifications
| Minimum operating voltage: | 2.6 V |
|---|---|
| Maximum operating voltage: | 20 V1 |
| Maximum input current: | 2.2 A2 |
| Output voltage: | 12 V |
| Reverse voltage protection?: | N |
| Maximum quiescent current: | 3 mA3 |
Identifying markings
| PCB dev codes: | reg38a |
|---|---|
| Other PCB markings: | 0J15760 |
Notes:
- 1
- The input voltage is passed through to the output of the regulator if VIN exceeds VOUT.
- 2
- Instantaneous. This is the rating for the switch, and the regulator actively limits input current to this when boosting. Sustainable input current is closer to 900 mA and depends on input and output voltage and external conditions like ambient temperature and airflow. See the graph under the description tab for more information.
- 3
- See the quiescent current graph under the description tab for more information.





























