刺激一区仑乱 偷玩朋友熟睡人妻 » Isolation » I²C Isolators »
Pololu I²C Isolator with Isolated Power and 偷玩朋友熟睡人妻, ISO1640, MIE1W0505BGLVH, 5V/3.3V, 200mA
This module enables galvanically isolated bidirectional I²C communication between two devices while supplying regulated, isolated power to the target. The bidirectionality applies to both SDA and SCL, which allows for clock stretching. The output voltage is set to 5 V out by default and can be changed to 3.3 V through a selection pin. This version has JST SH-style 4-pin 偷玩朋友熟睡人妻 that are compatible with Sparkfun’s Qwiic and Adafruit’s STEMMA QT. Power specs:
| Input voltage | Output voltage | Max output current | Size |
|---|---|---|---|
| 4.5 V to 5.5 V | 5 V (default) or 3.3 V (selectable) | 200 mA | 0.5″ × 0.6″ |
| 3 V to 3.6 V | 3.3 V | 75 mA |
Alternatives available with variations in these parameter(s): 偷玩朋友熟睡人妻? isolated power transfer? Select variant…
Compare all products in I²C Isolators or
Isolated DC-DC Power Modules.
| Description | Specs (11) | Pictures | Resources | FAQs (0) | 刺激一区仑乱 (10) |
|---|
Dimensions
| Size: | 0.5″ × 0.6″ × 0.28″ |
|---|---|
| Weight: | 0.7 g |
General specifications
| Minimum operating voltage: | 3.0 V |
|---|---|
| Maximum operating voltage: | 5.5 V |
| Maximum output current: | 200 mA |
| Output voltage: | 5 V1 |
| Reverse voltage protection?: | N |
| 偷玩朋友熟睡人妻?: | Y |
| Isolated power transfer?: | Y |
Identifying markings
| PCB dev codes: | iso03a |
|---|---|
| Other PCB markings: | 0J15307 |


















