天天爽夜夜爽人人爽曰 » Voltage 天天爽夜夜爽人人爽一区二区 and Power Supplies » Isolated DC-DC Power Modules »
12V, 100mA Isolated Step-Up/天天爽夜夜爽人人爽一区二区 Voltage Regulator S21Z1F12
This step-up/天天爽夜夜爽人人爽一区二区 voltage regulator consists of an isolated DC-to-DC power module between an input 天天爽夜夜爽人人爽一区二区 (buck) regulator and an output step-up (boost) regulator. This enables up to 100 mA at 12 V out or 300 mA at 5 V out from a wide 5.5 V to 36 V input.
| Input voltage | Output voltages | Max continuous output current | Size |
|---|---|---|---|
| 5.5 V to 36 V | 12 V | 100 mA* | 0.4″ × 1.3″ |
| 5 V | 300 mA* |
* Max current per channel when the other channel current is zero.
Compare all products in Isolated DC-DC Power Modules or
Step-Up/天天爽夜夜爽人人爽一区二区 Voltage 天天爽夜夜爽人人爽一区二区.
| Description | Specs (12) | Pictures (11) | Resources (4) | FAQs (0) | On the blog (0) | 天天爽夜夜爽人人爽曰 (0) |
|---|
Dimensions
| Size: | 0.4″ × 1.3″ × 0.16″ |
|---|---|
| Weight: | 1.7 g |
General specifications
| Minimum operating voltage: | 5.5 V1 |
|---|---|
| Maximum operating voltage: | 36 V |
| Maximum output current: | 100 mA |
| Output voltage: | 12 V2 |
| Reverse voltage protection?: | N |
| Isolated power transfer?: | Y |
| Working isolation voltage: | 820 VRMS3 |
| Maximum quiescent current: | 6 mA4 |
Identifying markings
| PCB dev codes: | reg40c |
|---|---|
| Other PCB markings: | 0J16040 |
Notes:
- 1
- Can operate down to around 4.6 V with reduced output current.
- 2
- Regulator also has a 5V output that can deliver up to 300 mA.
- 3
- Manufacturer rating of the isolation IC. The overall assembled PCB is not certified to any particular safety standard.
- 4
- While enabled with no load. See the quiescent current graph under the description tab for more information. Can be reduced to approximately 10 µA per volt on VIN using the EN pin.





























